Ihana kevät!
On tullut vähemmänlaisesti nyt päivitettyä blogia. Täytyy ryhdistäytyä! Kevään myötä tuntuu tekemistä ja kiirettä riittävän. Pihan ja kodin laittoa..asioilla juoksemista, juoksutreenejä..
Viikon päästä puolimaratonille. Toivotaan hyvää säätä ja ennenkaikkea hyvää juoksukuntoa. Ensviikko tankkaillaan, otetaan juoksut vähän rennommin ja ladataan akkuja lauantaille.
Nyt on ollut ihanan aurinkoisia ulkoilupäiviä. Hankin tylleröiselle Reimatecin kevätulkoilu-asun, oikein pirteä ja söpö!
Kevätauringon paistetta jokaiseen sydämeen! xx
Aurinkoa ja lomailua perheen kanssa!
Takaisin kotisuomessa. Meillä oli oikeen mukava ja mieleenpainuva ensimmäinen perheloma Turkissa, pienten alkuvaikeuksien jälkeen :) Helsinki-Vantaalla lähtöselvityksessä meinasivat nimittäin passittaa meidät takaisin kotiin. "voidaan katsoa teille uutta matkaa" virkailija tuumi.. Tuli epäselvyyksiä adoptiolapsemme Turkkiin menemisen kanssa. Meille kerrottiin aiemmin, ettemme tarvitse hänelle viisumia, joten sitä ei sitten ollut.
Pääsimme kuitenkin matkaan, muutamien puheluiden jälkeen, hieman epävarmoina kylläkin.
Turkkiinpäästyämme passintarkastuksessa meidät ohjattiin tullin tiloihin ja alkoi selvittely..ihmisiä juoksi huoneessa kymmenittäin ja me olimme ihmeissämme mitä tapahtuu..ladoimme pöytään toinen toistaan virallisempia papereita siitä, että tyttö on meidän adoptiolapsi! Olimme kai jo valmiita palaamaan kotiin, kun vihdoin meille kerrottiin, että voimme ostaa tytölle pikaviisumin. Huoh..Niin. Viisumi olisi siis sittenkin pitänyt olla! Epämääräistä toimintaa se kyllä oli :( Mutta hyvä kun ovat tarkkoja lapsiin liittyvissä rajanylityksissä.
Lomailimme Incekumissa. Kävimme myös Alanyassa ja Sidessä. Nautimme yhdessäolosta! Hotellimme oli oikein hyvä. Allinclusive ruoat olivat mitä maittavimmat, joten syötyä tuli hyvänlaisesti. Tämä oli kolmas matkamme Turkkiin ja samalla viimeinen (ehkä).
Pienokainen nautti lämpimästä niin! Lempipuuhaa oli rannalla kivillä leikkiminen, samalla äitikin sai levätä lämpimillä kivillä makoillen, aaltojen loisketta kuunnellen ja pientä ihanuutta ihmetellen.
Seuraavaa reissua suunnittelemaan. Kyllä se niin piristää, kun välillä vaihtaa maisemaa!
Ihanaa kosmetiikkaa!
Olen heikkona kaikkeen kauneudenhoitoon liittyvään! Purkkeja ja puteleita löytyy!
Haluan jakaa teille täällä yhden erinomaisen ja hinta-laatusuhteeltaan loistavan verkkokauppaihanuuden.
Joka on Dermoshop.
Olen kokenut Dermosilin vartalorasvat todella hyviksi. Kuiva ihoni kaipaa kosteutusta jokapäivä. Nämä Dermosilin voiteet imetytyvät nopeasti ja tuoksuvat ihanalle. Puhdistusvaahto kasvoille, Primo dekolteeseerumi ja peitevoide ovat myös loistavia tuotteita!
Kurkistus kaappiin
Eteisen naulakkokaappi sai uudet säilytyslaatikot kevätsiivouksen myötä. Talviromppeet sai väistyä varastoon kevät/kesävaatteiden tieltä. Tulipas kaappiin lisätilaa! Kangaspäällysteisiä Ikean Dröna laatikkoja saatavana myös pinkin ja vihreän värisenä.